вівторок, 22 січня 2019 р.

Сьогодні ми святкуємо День Соборності України. Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!



Отже прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу –Дня соборності. 
З святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно - колиско моя!

І у нас у 4 класі з метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України пройшла виховна година.


Школярі, щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки, разом ми згадали державні символи України, зробили "ланцюжок єдності".

Цей день, 22 січня,  учні  запам’ятають як день важливого державного свята, адже  
Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.





суботу, 12 січня 2019 р.

Виховна робота


Свято- подорож 
«ЗДОРОВ'Я - НАЙДОРОЖЧИЙ СКАРБ ЛЮДИНИ»




Тема. Здоров’я – найдорожчий скарб людини.

 Мета. Допомагати дітям усвідомити ,що здоров’я – це великий дар не тільки для людини , а й для всього суспільства ,  сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання. Сонечко з промінчиками , малюнки,  корони, загадки , вірші ,сценка “ Ми – вітаміни”, таблиці , тести , фрагмент із вірша К. Чуковського «Мийдодір» , ігри , пісні .

  1.Організаційний момент
                 Добрий день,шановні гості, раді Вас вітати !
                 Всім ми зичимо здоровя і щастя повну хату!
 2. Проблемна ситуація
   - Діти ,уявіть собі , що ви заблукали в густому непрохідному лісі . І ось перед вами з’явилось три дороги .Кожна може вивести з лісу за певних умов .
    - Запишіть на аркушах , яку дорогу ви оберете і чому сааме її .
  3. Дискусія “ Яка дорога краща?
    Учні висловлюють свої міркування ,роблять відповідні висновки .
   4. Слово вчителя
    - Прочитайте тему сьогоднішнього виховного заняття .
      ?        - найдорожчий скарб
   - Як ви думаєте , яке слово тут пропущене ?
  5. Бесіда
-  Чому кажуть ,що здоров’я – найдорожчий скарб ?       ( Відповіді дітей )                -  Які прислів’я ви знаєте про здоровя?       (Відповіді дітей)


 
   1. Здоров’я – всьому голова .
   2. Найбільше багатство – здоров’я .
   3. Здоров’я за гроші не купиш .
   4 Праця – здоров’я , а лінь – хвороба .
   5. У здоровому тілі здоровий дух .
   6. Здоровому все здорово .
   7. Бережи одяг , доки новий , а здоро’я - доки молодий .
   8. Хворому і мед гіркий.
   9. Вартість здоров’я знає той ,хто його втратив .
   10. Здоров’я маємо – не дбаємо , а втративши –плачемо .
   11. Було б здоров’я , все інше наживемо .
   Вчитель
   - Всі ви радієте гарному сонячному дню , теплому дощику , зеленій травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам .Із задоволенням їздите на велосипеді, граєте в м’яча , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають , коли чуєте лайку .
   Придивіться до сонечка , яке на дошці : чого немає в нього ? Якщо ми гарно працюватимо , то у нашого сонечка з’являться промінчики . А зараз привітаємо сонечко гарною піснею .
     ( Звучить пісня “ Сонечко “ , сл . Л . Реви , муз . Ю . Рожевсякої ) .
1.      Спало сонечко у річці ,
Ранком вмилось у водичці ,
Хмароньками утиралось ,
Травам ,квітампосміхалось .
    Приспів:
      Сонечко ,сонечко ,
      Здрастуй , любе сонечко ! ( 2 р . )
 2.     Разом з сонечком я встану ,
Гарно вмиюся під краном ,
Рушничком своїм утруся :
- Добрий день , - скажу матусі .
Приспів: т. с.
Для того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести здоровий спосіб життя .
  Вчитель викладає промінчик  з надписом  РЕЖИМ ДНЯ
Учениця :
- Подивіться на мене , яка я здорова ,фізично розвинута , енергійна ,життєрадісна . А це тому , що я додержуюсь режиму дня .
   - Я сплю не менше 9 годин на добу .
    - Харчуюся в один і той же час .
    - Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .
    - Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .
    - Виконую домашні завдання в один і той же час .
    - Гуляю перед сном на свіжому повітрі .
   - Лягаю спати в один і той же час .

 Промінчик ЗАРЯДКА

Учениця:
Фізкультпривіт !
На зарядку становись !
Робимо ми всі зарядку .
Ми зарядку любим дуже ,
Бути здоровими хочемо, друже!

Учитель:
Відпочинку настав час, тож запрошую всіх вас,
На хвилинку цю незвичну і цікаву і музичну!
( Діти під музичний супровід виконують фізкультхвилинку)




Промінчик  ЧИСТОТА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я
Учень :
        Короткі поради :
* Щодня   вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері .
* Мий руки перед їдою ,після туалету , регулярно обрізуй нігті.
* Стеж за чистотою одягу ,взуття .
* Періодично мий голову ,слідкуй за охайністю зачіски .
* Не сміти у громадських місцях .
* Підтримуй чистоту в класі та вдома .

   Сценка “ В гостях у Мийдодіра “
    МИЙДОДІР .
    Жило собі хлоп’ятко :
    Брудне ,неначе поросятко .
    Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,
   Волосся – то соломивіз .
    Ні разу не помиється ,
   У люстерко не дивиться ,
    До нього сором підійти ,
    Не терпить хлопчик чистоти .
    ( Якби трапилась нагода
    Кинув б його у воду )
    Недаремно всі в провулку
    Кличуть його ...
 ВСІ :   Замазурко
 ЗАМАЗУРКО
     Я – веселий Замазурко ,
     У грязюці вся фігурка .
     Там – тарам – тарарам .
     Я сто літвже не вмивався ,
     За зубну щітку не брався .
     Жоден раз не причесався ,
     Бо ніколи  не бажав .
     - Хто зі мною товаришує
      Час даремно не марнує.
       

      МИЙДОДІР
      Я – великий Умивальник ,
      Я -   відомий Мийдодір ,
      Умивальників начальник
       І мочалок командир .
       Замазурко об’явився ,
       Разу жодного не вмився .
УЧНІ
        - Милом й разу він не вмився ,
        Що воно вже є . Й забувся .
    
  - Свої чорні ручки  й ніжки
    Не потер мочалкою нітрішки .
  - Не обтерся рушничком .
  - Не чесався гребінцем .
  - Зубну щітку не тримав ,
     Порошок зубний не мав .
   - Ну , а нігті , мов у кішки ,
    Не обрізав навіть трішки .
    Поросятко це ми вмиємо .
ЗАМАЗУРКО
   Ой , не треба ,ой , не тріть .
   Дивись, дірки не протріть .
МИЙДОДІР
  Треба ,треба умиватись
  Вранці та уввечері .
  А бруднулям , замазурам
  Сором тут і сором там .
  Я – великий Умивальник –
  Всім відомий Мийдодір .
  Дзеркальце ,прийди до нас !
ЗАМАЗУРКО
  Невжеце я !
   Ото ж бо диво !
  Здається ,гарно і красиво !

     МИЙДОДІР
   Ось тепер тебе люблю я ,
   Ось тепер тебе хвалю я ,
   Нарешті ти , бруднуля ,
   Мийдодір удогодив .
   Треба , треба умиватись
   Вранці та по вечорам .
   А нечистим замазурам
   Сором тут і сором там .

      ЗАМАЗУРКО
  Буду я щоденно митись ,
  Зуби чистить не лінитись .
  Мийдодір , ти чарівник ,
  Вірний друг і рятівник .

   МИЙДОДІР
   Якщо є бруднулі серед вас
    То одуматись іще є час .
   Нехай брудну лямце уроком буде
   І як засвоїти його .  
  Не забувайте ,друзі , ви того
  Залежати здоров’я ваше буде .


Промінчик  ЇЖА – ДЖЕРЕЛО РОСТУ ТА ЗДОРОВ’Я
Учень :
     Харчування – неодмінна умова вашого життя .Без їжі людина не може жити . З їжею ми отримуємо поживні речовини , необхідні для роботи мозку ,серця , легенів , м’язів .Від того , яку їжу ви вживаєте , залежить ваше здоровя . Отже , щоб бути здоровими , потрібно правильно харчуватися .
     А ще у мене є помічники .Це – вітаміни . Слово вітамін походить від
латинського слова “ віта “ – життя .Назва ця не випадкова .Якщо вітамінів не вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.

      Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “
   А - Я сприяю росту ,допомагаю нормальному зору . Мене багато в моркві , маслі, сирі , яйцях , печінці , помідорах , зеленій цибулі ,гарбузі , риб’ячому жирі .
   В – Я дуже потрібний для розумової і фізичної праці ,поліпшення травлення. Міщусь у вівсяній та гречаній крупах , у горосі , квасолі , жовтку яєць , печінці , м’ясі .
   С – Я запобігаю простуді ,поліпшую кровообіг , сприяю росту,лікую цингу.   Багаті мною капуста , картопля , помідори , цибуля , щавель ,шипшина , хрін , часник , лимони , настій хвої , чорна смородина .
   Д – Я зміцнюю кістки, запобігаю рахітові . Живу в молоці , риб’ячому жирі , житньому хлібі .

    Учениця :
     Щоб здоровим підростати ,
     Треба в їжу уживати
    Овочі та фрукти –
     Вітамінні ці продукти .
     Вітаміни в нас смачненькі :
     І солодкі , і кисленькі .
     Їжте ,діти , нас охоче ,
     Кожний ,хто , коли захоче ,  
     Щоб були ви здоровенькі ,
     І красиві й рум’яненькі ,
     Щоб росли міцні і дужі ,
     До хвороб були байдужі .
 Промінчик  АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК 
Учень пропонує гру. Гра “ Совонька “
   Вчитель :
   - Діти ,що вчать вас у школі ?
 ( Учні роблять свої висновки )
        ПІСНЯ « Вчать у школі »
   Як здоровими нам буть
   І пройти щасливу путь –
   Вчать у школі ./ 3 рази .
   Не хворіти і рости ,
   І здоров’язберегти ,
                         Вчать у школі . / 3 рази
 Як здоровя  зберегти,                                                                                                                                     По життю як пронести
                        Вчать у школі . / 3 рази

   Буть щасливими  завжди ,
   І творити , і рости .
   Вчать у школі  / 3 рази
 Учні хором :
      - Будьте здоровими !
      - Будьте щасливими !
      - Будьте красивими !
      - Ми даруємо вам здоров’я !
                                                           Здоров’я – це сила !
                                                           Здоров’я – це клас !
                                                           Хай буде здоров’я
                                                           У вас і у нас !
Заключне слово вчителя.